Візит Митрополита Епіфанія до США - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

«Зараз Києво-Печерська лавра знаходиться в духовній окупації, але ми віримо, що православні об’єднаються, а святині будуть належати Українській Церкві». Такою була позиція Митрополита Епіфанія, який 21 жовтня вперше зустрівся з українською громадою в Нью-Йорку як Предстоятель Православної Церкви України.

Відповідаючи на питання, чи перейде в найближчому часі Києво-Печерська лавра до Православної Церкви України, він зазначив, що всі українські святині належать українському народові:

«Зараз і Києво-Печерська лавра, й інші національні святині тимчасово перебувають у духовній окупації, але ми віримо, що вони будуть належати визнаній помісній Українській Православній Церкві. Сьогодні важко сказати, яким чином це відбудеться. Я, як Предстоятель, завжди свідчу, що православні українці повинні об’єднатися. Двері нашої Церкви — відкриті, але без примусу, все повинно відбуватися мирно, спокійно і добровільно. Основи повинні бути закладені на любові, і Господь створить відповідні умови. Якщо ми з вами оглянемося на рік назад, то хто вірив в те, що ми отримаємо Томос про автокефалію? Більшість людей не вірили і говорили, що цього ніколи не станеться. Але ми вірили, ми були переконані і робили все для того, щоб це відбулося, тому в майбутньому ми також повинні бути впевнені, що Господь зробить такі умови, що всі православні об’єднаються, а всі українські святині будуть належати Українській Церкві та, відповідно, українському народу».

Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Раніше Епіфаній повідомив, що в Православну церкву України (ПЦУ) з моменту набуття нею синодального патріаршого Томосу про автокефалію увійшли 7 тисяч парафій, 77 монастирів та 47 єпархій.

Повернутись