Богослужіння на честь великого свята Покрови - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Напередодні великого свята Покрови Пресвятої Богородиці всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври очолив Священноархимандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сільвестр, братія і гості обителі у священному сані. Літію зверишив владика Сільвестр.

Богослужіння у велике свято Покрови Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії

У святковий день Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні братії Лаври звершив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло.

Після читання Євангелія владика Павло звернувся до пастви паломників з проповіддю, в якій розповів про історичні події, які лягли в основу цього свята, після чого продовжив: «Це свято ніколи не було святом якоїсь метушні й неправди, це свято — прославляння молитовного заступництва Божої Матері перед Її Сином за весь людський рід!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання святу Покрови Пресвятої Богородиці, після чого привітав всіх, хто молився зі святом, причасників — з прийняттям Животворящих тіла і Крові Христових, та дав усім Боже благословення.

Повернутись