15 січня - День преподобного Серафима Саровського, чудотворця - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Преподобний Серафим Саровський народився 19 липня 1759 року в благочестивій купецькій сім’ї у місті Курськ. До постригу носив ім’я Прохор Чичагов.

У 17 років юнак вирішив залишити світське життя. Два роки він провів у Саровській Успенській пустелі, яка відома строгістю виконання чернечого статуту, і 18 серпня 1786 року прийняв постриг з ім’ям Серафим, що означає «полум’яний». Майже відразу він був зведений в сан ієродиякона, а потім й ієромонаха.

Преподобний Серафим Саровський, чудотворець

Після цього преподобний взяв на себе подвиг життя у пустелі для чого побудував собі келію на річці Саровці. Відчуваючи спокусу диявола, святий Серафим посилив свій подвиг і тисячу днів і ночей з піднятими руками молився на камені. Тоді диявол напоумив розбійників напасти на Серафима й нанести йому сокирою смертельні рани. Але преподобний видив, зцілений Божою Матір’ю, а спійманих розбійників пробачив.

Після одужання Серафим Саровський взяв на себе подвиг мовчання на три роки. За всі свої подвиги преподобний отримав дар прозорливості та чудотворення. Після тривалого відлюдного життя він став приймати всіх, хто приходить до нього за порадою та розрадою.

У 1833 році преподобний Серафим Саровський з миром відійшов до Господа і був знайдений вже бездиханним в колінопреклонній молитві перед іконою Богоматері «Замилування», перед якою молився вусе своє життя. Але й після смерті на могилі преподобного та по молитві до нього відбувалося безліч чудес.

Хода з мощами преподобного Серафима Саровського на чолі з імператором Миколою ІІ, 1903 рік

1 серпня 1903 року відбулася канонізація преподобного Серафима Саровського. У день його народження урочисто було відкрито його мощі й перенесено у підготовану раку. Ця подія зібрала понад трьохсот тисяч вірян.

Серафим Саровський залишив по собі настанови, частина яких була записана ним самим, а частина тими, хто чув їх з його вуст. У 1903 році була видана «Бесіда преподобного Серафима Саровського про мету християнського життя». Крім вчення про християнство, в ній є нове пояснення преподобним багатьох важливих місць Священного Писання.

Народні прикмети 15 січня
Місяць на небі яскравий і з гострими рогами – наступного дня буде вітряна погода.
Якщо ввечері 15 січня на небі з’являться хмари – погода зміниться.

Повернутись