1 жовтня — День мученниці Аріадни - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Свята Аріадна була рабинею Тертілла, старійшини міста Проміссіі (Фрігія) під час правління імператора Адріана (117 — 161).

Одного разу, коли господар з нагоди народження сина здійснював жертвоприношення язичницьким богам, християнка Аріадна відмовилася брати участь в нечестивому святкуванні.

Свята мученниця Аріадна ховається у горі від переслідувачів

За це її піддали побиттю і, підвісивши, рвали тіло гострими залізними гаками. Потім мученицю кинули до в’язниці та довго морили голодом, примушуючи поклонитися ідолам. Коли святу звільнили з в’язниці, вона пішла з міста, але Тертілл послав за нею погоню. Побачивши, що її переслідують, Аріадна побігла, благаючи Бога, щоб Він захистив її. Раптово в горі утворилася ущелина, і дівчина зникла в ній.Таке чудо збентежило та налякало переслідувачів, їх розум затьмарився, і вони почали бити один одного списами.

У народі 1 жовтня називалося Орина, журавлиний літ. Якщо на Орину журавлі відлетять, то на Покрову (14 жовтня) буде перший мороз; якщо ні, то до Артемового дня (2 листопада) на мороз годі й чекати – “сльота стоятиме”.

Народні прикмети:
Яка погода 1 жовтня, такою вона буде і 1 квітня.
Береза 1 жовтня ще не скинула своє листя – осінь буде теплою

Повернутись