Різдвяне богослужіння у Києво-Печерській лаврі - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

На Свято Різдва Господа Бога та Спасителя нашого Ісуса Христа у Лаврі були здійснені урочисті богослужіння, які очолив Священноархимандрит Святої Печерської обителі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських. Йому співслужили намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, керівник справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості обителі у священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

Різдвяне богослужіння на чолі з Предстоятелем УПЦ Блаженнійшим Митрополитом Онуфрієм

У день свята Первосвятитель очолив Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства.

Вночі у Трапезному храмі відбулися Братське всенічне бдіння та Божественна Літургія, яку очолив скарбник монастиря архімандрит Нестор.

Цей день є також престольним святом для Києво-Печерської лаври, оскільки один з печерних храмів Дальніх печер освячений на честь цього Свята. Літургію в храмі Різдва Христового очолив охоронець Дальніх печер архімандрит Даміан.

Вітаємо зі Святом Різдва Господа Бога та Спасителя нашого Ісуса Христа!

Під час усіх богослужінь, які в цей день відбувалися в Лаврі, було прочитано Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Особливо зворушливими були такі його слова: «Дивним і чудесним в Різдві Христовому є і те, що Син Божий прийшов у світ через Пресвяту Діву. Святий Іоанн Златоуст говорить, що як Адам, без дружини, привів у світ Єву, так і Пресвята Діва, без чоловіка, народила Спасителя. Причому Адам залишився цілим після взяття з його тіла ребра, а Пресвята Діва залишилася нетлінною після народження Богонемовляти Христа. У ці дні ми радіємо і смиренно дякуємо нашого Спасителя за те, що Він, наш Владика й Господь, по Своїй невимовній любові до нас, грішних та занепадших людей, прийшов у світ, взяв на Себе нашу людську природу, очистив, освятив і врятував її. У благословенну Різдвяну ніч Ангели співали чудову пісню: «Слава в вишніх Богу й на землі мир, у людях благовоління» (Лк. 2:14). Сьогодні ми особливо молимося та просимо Господа, щоб мир, який Господь приніс на землю у Своєму Різдві і який оспівували Анголи, спочивав у наших серцях, у наших сім’ях і на всій нашій благословенній українській землі».

Повернутись