10 вересня - Собор преподобних отців Києво-Печерських, що спочивають у Дальніх печерах - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

10 вересня відзначається день пам`яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають. Це одне з ключових свят у Києво-Печерській лаврі.

Дальні печери ще називають «Феодосієвськими», за ім’ям їх засновника — преподобного Феодосія Печерського. У них знаходиться 49 мощей, покритих церковним одягом, і близько 30 мироточивих глав. Проте в деяких раках залишені непокритими кисті рук, які наочно свідчать про нетління святих.

До числа преподобних отців Києво-Печерських в Дальніх печерах входять ченці, що жили у період з XI по XV століття. Здебільшого про них не збереглося відомостей, крім імені, часу несіння подвигів і вказівки якого роду були їх духовні труди.

В цей день богослужіння в Лаврі очолив Священноархимандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння в Успенському соборі.

Богослужіння у день Собору преподобних отців Києво-Печерських, що спочивають у Дальніх печерах

Ранню Літургію в храмі преподобного Феодосія Печерського, що в Дальніх печерах, в співслужінні братії монастиря звершив охоронець печер архімандрит Даміан.

В день свята Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства.

За Літургією були піднесені молитви за мир в Україні. Також Блаженніший Владика звершив священицьку та дияконську хіротонії. Традиційно в цей день в Лаврі під час усіх богослужінь підносяться сугубі заупокійні молитви про всю покійну братії Святої Печерської обителі.

Повернутись