6 жовтня - День мучениці Раїси (Іраїди) - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

По-різному святі приходять до страждань за Христа. Свята мучениця Раїса прийняла рішення померти за Господа по шляху до колодязя.

Свята мучениця Раїса була дочкою олександрійського священника. Жила вона жила за часів жорсткого, безбожного імператора Максентия (305-312 рр.)

Виконуючи роботу по дому, вона пішла набрати води. По дорозі вона побачила корабель, на якому пливло 150 в’язнів, приречених на нелюдські тортури та болісну смерть за те, що вони були християнами й не бажали поклонятися бездушним ідолам.

Смілива дівчина зайнялася полум’яною любов’ю до Рятівника, бажаючи постраждати за нього і розділити долю ув’язнених в кайдани. Кинувши свій водонос, вона поспішила зійти на корабель, щоб приєднатися до страждальців за віру.

Свята мучениця Раїса (Іраїда) Олександрійська

Корабель прямував в Антиполь. Після прибуття туди свята першою прийняла жахливі катування і померла від рук ката, який відрубав їй голову мечем. Слідом за нею інші мученики кров’ю підтвердили своє сповідання віри в Христа. Відбулося це близько 308 року.

У народі 6 жовтня починали топити печі. Вважалося, що саме сьогодні потрібно протопити будинок, утеплити його, або вирушати на заготівлю дров. Це мало зберегти будинок в теплі протягом зими.

У цей день ворожили на те, куди життя поверне у майбутньому. Для цього йшли в місце, де дві ріки зливаються воєдино і в одну кружку набрали воду з однієї річки, а в іншу — з іншого. Якщо вода з повноводної ріки випаровувалася першою — це віщувало щастя, якщо навпаки — біди. В цей день не варто згадувати свої біди, бо вони будуть переслідувати до кінця життя.

Народні прикмети:
Яка погода у цей день — така буде і весь жовтень.
Якщо сонце помаранчевого кольору — незабаром почнуться сильні вітри.
Якщо ввечері тепліше, ніж вдень — скоро буде буря.
Багато горіхів – зима буде лютою.
Високі бур’яни – на сніжну зиму.
Якщо 6 жовтня добре чути крик гусей, то скоро вдарять морози.

Повернутись