Митрополит Павло освятив приміщення іконописної майстерні Лаври - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

З самої появи іконопису на Київській Русі Києво-Печерська лавра славилася своїми іконописцями. Деякі з них почивають у печерах монастиря. В Печерській обителі зародилися свої іконописні традиції і була започаткована іконописна школа.

Після відкриття монастиря 30 років тому очільниками Лаври було відроджено послух з написання ікон. Тепер в іконописній майстерні працює безліч майстрів. Серед них є не тільки брати, а й професійні художники. Тут пишуть ікони для потреб храмів обителі та далеко за її межами, а також для безлічі паломників, які відвідують стародавню святиню.

Відкриття відреставрованої іконописної майстерні Києво-Печерської лаври

21 вересня, у день Різдва Божої Матері Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло освятив приміщення майстерні. Під час ремонту була збільшена площа і відреставровано старі приміщення та виставкова зала, де можна придбати ікони. Також було відкрито приміщення Дитячої художньої школи. Намісник Лаври звершив молебень у співслужінні братії й окропив усе святою водою.

Владика Павло подякував усім на чолі з матінкою Феодорою: «Бажаю Божої допомоги, щоб ви і далі побожно працювали на богоугодну справу іконопису, які святі отці називали богослов’ям у фарбах, і за молитвами Печерських угодників Божих Аліпія і Григорія іконописців примножували свої таланти для користі своєї душі і святої обителі!»

Повернутись