Богослужіння на честь Свята Воздвиження Хреста Господнього у Лаврі - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

На честь Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього в Лаврі були проведені урочистості престольного свята обителі. Біля входу в Ближні печери розташований стародавній Хрестовоздвиженський храм, серед великих реліквій якого є частинка Животворящого Хреста Господнього.

Всенічне бдіння в цьому храмі у співслужінні братії обителі звершив Намісник Успенської Києво-Печерської лаври Митрополит Павло. Високопреосвященніший Владика також очолив святкову літію і Чин Воздвиження Хреста.

27 вересня Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі повів Священноархимандрит обителі Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України. Йому співслужили Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, Митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеймон, ректор КДАіС Єпископ Білогородський Сільвестр, Єпископ Згуровський Амвросій, братія і гості монастиря. Були присутні представники Румунської та Японської Православних Церков.

Служба на честь свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Після читання Євангелія про страждання і розп’яття Христа, Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про значення Хреста Господнього в житті християн. «Ми з любов’ю і благоговінням поклоняємося Святому Древу, тому що на ньому здійснено наше спасіння. Господь захотів взяти на Себе покарання за наші гріхи, Він вибрав саму ганебну смерть — на хресті. Нехай силою Животворящого Древа Господь допомагає нам долати всі труднощі й спокуси, зберігати між собою любов, а в майбутньому столітті сподобив нас стати причасниками вічного блаженства!»

Під час богослужіння підносилися молитви про дарування Україні миру. Після великого входу Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії в центрі храму проведено поклоніння Хресту Господньому, після чого Предстоятель УПЦ ще раз привітав усіх з великим святом і закликав на всіх тих, хто молиться, Боже благословення.

Повернутись