Скандал зі звільненням настоятеля Свято-Феодосіївського монастиря - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

20 червня у Києві у Володимирському соборі з ініціативи почесного патріарха УПЦ Філарета відбулось зібрання деяких ієрархів, священників та мирян УПЦ Київського патріархату. Воно було названо учасниками «помісним собором». Результатом стала постанова про відновлення діяльності Київського патріархату. Православна церква України не визнала це зібрання та хоче ухвалити рішення у відповідь на синоді, запланованому на 24 червня.

Почесний патріарх УПЦ Філарет

Настоятель Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Макарій відмовився брати участь у «соборі». У відповідь на це Філарет видав розпорядження про звільнення настоятеля Свято-Феодосіївського монастиря у Києві архімандрита Макарія (Папіша) і призначення на його місце архімандрита Андрія (Маруцака).

Наступного дня, 21 червня, група людей очолена отцем Андрієм прибула у Свято-Феодосійський монастир з двома наказами Філарета: про звільнення настоятеля Макарія та призначення на його місце архімандрита Андрія.

Указ про звільнення архімандрита Макарія з посади намісника Свято-Феодосіївського монастиря

Ситуація у монастирі напружена. Настоятель Макарій відмовляється передати керівництво. На місці працюють юристи обох сторін, а на вулиці чергують кілька нарядів поліції.

Нагадаємо, що Свято-Феодосіївський монастир належав УПЦ Київського патріархату, але після створення ПЦУ, перейшов до неї.

Повернутись