Богослужіння на честь праведних Іоакима та Анни - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври богослужіння 22 вересня очолив Священноархимандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Настоятель Української Православної Церкви звершив Божественну Літургію в співслужінні з Намісником Києво-Печерської лаври митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом, ректором Київської Духовної Академії і Семінарії єпископом Білогородським Сильвестром. У богослужінні взяли участь православне духовенство з Греції, Румунії та Австралії.

Богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври в день вшанування Богоотців Іоакима та Анни

Післе читання Євангелія Блаженніший владика Онуфрій звернувся до вірян з архіпастирським словом, в якому нагадав про чудесні події пов`язані з Різдвом Приснодіви Марії: «Праведна Анна народила Дочку, через Яку прийшов порятунок всього людства. Через Пречисту Діву Марію прийшов на землю Спаситель світу Христос. Від Неї Син Божий, Друга іпостась Святої Живоначальної Трійці взяв Собі людську кров і плоть, щоб врятувати нас. Так Богоотці Іоаким і Анна посиленою молитвою і великим терпінням заслужили велику Божу ласку. Господь любить, коли ми з терпінням і надією здійснюємо свій молитовний подвиг. Молитва приносить великі плоди, коли вона смиренна, терпляча і довготривала».

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. Також Блаженніший Владика Онуфрій провів дияконську хіротонію. На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував усім за молитви та закликав на паству Боже благословення.

Повернутись