Відомий російський журналіст та телеведучий Борис Корчевніков збирає гроші на церкву - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Російський журналіст та телеведучий Борис Корчевніков, відомий своїми антиукраїнскими настроями та кремлівською пропагандою, відвідав Київ. Про це стало відомо через його публікації на сторінці соціальної мережі Instagram. Матеріали почали з`являтися 15 жовтня. Нагадаємо, ця особа мала заборону на в`їзд в Україну як офіційний посібник російської окупації Криму.

Він виклав спільне фото з отцем Олександром Клименком та його дружиною Світланою. Крім того, Борис зустрівся з Андрієм Деркачем, народним депутатом з «регіональним» минулим, а також встиг дати інтерв`ю каналу «Київська Русь».

Він також закликав фінансово допомогти у реставрації соборів Києво-Печерської лаври, зокрема лікарні із храмом святого Агапіта, щоб у ній могли отримати лікарську допомогу не тільки монахи Лаври, а й всі охочі. Щоправда, незрозуміло, до кого саме звернувся пропагандист — до українців чи до росіян. У нинішніх умовах говорити про єдність вірян, на жаль, чистої води лицемірство.

Борис Корчевніков біля Києво-Печерської лаври

Прессекретар Служби безпеки України Олена Гітлянська у своєму зверненні до обурених українців припустила, що Борис не мав заборони на в`їзд на територію України. Крім того, вона зазначила, що списки таких «нев`їздних» осіб дуже довгі, а отже неможливо відстежити усіх. Вона зазначила, що отримавши інформацію до його в`їзду, можливо, були б ужиті запобіжні заходи. Вона закликала журналістів відстежувати схожі випадки та заздалегідь інформувати СБУ.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко підтвердив, що Борис Корчевніков не мав заборони на в`їзд до України попри те, що незаконно відвідував окупований Крим. Він відмітив, що прикордонники не мають інформації щодо осіб, які є загрозою нацбезпеки. Такими даними володіють інші правоохоронні органи.

Таким чином, відповідальних не знайти. Цей випадок дає зрозуміти, що контроль за особами, які не мають права відвідувати Україну, не налаштований та має багато прогалин. Залишається сподіватися, що такі речники Кремля будуть пильніше відстежуватися нашими правоохоронними органами. Хоча, вочевидь, без допомоги журналістів та свідомих громадян поки не обійтися…

Повернутись