11 вересня - свято Усікновення глави Іоанна Предтечі - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

За біблійними переказами Іоанн Предтеча був родичем Ісуса Христа. Проповідувати Іоанн почав у 30 років, після того, як почув голос Божий. Він суворо і відверто викривав вади людей, як простих, так і сильних світу цього, за що і поплатився. Пророку відрубали голову за бажанням дочки нечестивої Іродіади Саломеї.

На Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна духівники радять дотримуватися суворого посту і ходити на богослужіння. Стіл 11 вересня має нагадувати частування для бідних — рекомендується виключити м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти, а приправляти їжу тільки соняшниковою олією.

Пророк, Предтечя і Хреститель Господній Іоанн

Напередодні великого свята Священноархимандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій молився за всеношним бдінням в Успенському соборі. У сам святковий день Первосвятитель очолив Божественну Літургію в Дальніх печерах.

Свято Усікновення глави Іоанна Предтечі є престольним для Києво-Печерської Лаври, оскільки одна з прибудов Великої церкви освячена на честь цього великого угодника Божого. Літургію в Предтеченській прибудові в співслужінні братії Лаври звершив благочинний монастиря архімандрит Антоній.

Під час усіх богослужінь, які відбувалися в цей день в Лаврі, були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. Також молилися про всіх, хто страждають від недуги пияцтва і наркоманії.

Повернутись