Богослужіння на честь Собору преподобних отців Печерських, які спочивають у Ближніх печерах - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Богослужіння в Києво-Печерській лаврі на честь свята Собору преподобних отців Печерських, які спочивають у Ближніх печерах, очолив Священноархимандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері в Успенському соборі він очолив всенічне бдіння. Його Блаженству співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Іванківський Касіян, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Згуровський Амвросій, а також братія і гості обителі у священному сані. Літію звершив владика Павло.

У день свята Блаженніший Владика провів Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і численного духовенства. Після читання Євангелія Предстоятель прочитав парафіянам і паломникам проповідь, в якій розповів про Печерських святих, які в Ближніх печерах спочивають.

Після Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. Традиційно в цей день в Лаврі під час усіх богослужінь підносяться сугубі заупокійні молитви за всю покійну братію Печерської обителі.

Після закінчення пізньої Літургії архієреї, священики, братія Києво-Печерської Лаври та всі присутні на чолі з Первосвятителем пройшли хресним ходом до Ближніх печер. При вході в печери було звершено молебень, після якого всі учасники урочистостей були окроплені святою водою, а освяченому собору проспівано многоліття.

Повернутись