19 вересня - Михайлове Чудо - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

19 вересня Православна Церква святкує Михайлове чудо, яке ще називають дивом Архистратига Михаїла.

Згідно з Священними переказами, неподалік від античного міста Ієраполіс (зараз — Памуккале, Туреччина) існувало цілюще джерело. Поруч з ним християнин Архип побудував храм на честь архангела Михайла на знак подяки за зцілення його дочки водами джерела від сліпоти.

Однак місцеві язичники хотіли знищити храм, об’єднавши дві гірські річки та затопивши потоком води цю місцевість. Тоді Архип почав молитися Михайлу, і архангел з’явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелину і відвівши воду від храму. Місце, де сталося це чудо, стали називати Хони (розколина, отвір).

Архангел Михаїл

В Україні Архангел Михаїл є одним з найбільш шанованих святих небесних покровителів. У народній уяві він постає славним воїном-захисником, який проводить душі померлих на небо і зважує на терезах їхні добрі та погані вчинки. Архангел Михайло також вважається борцем проти єресі й зла, сильним захисником віри.

Михайлове Чудо вважається великим і серйозним святом. У цей день потрібно забути про важку роботу, сварках і щоденних клопотах, а провести його варто в молитвах і спокої.

Народні прикмети:
Якщо вранці в цей день на деревах є іній — буде багато снігу взимку.
Тепло на Михайлів день — осінь буде довгою.
Якщо листя з осики падає горілиць — зима буде холодною, а якщо долілиць — то теплою.

Повернутись