4 жовтня - День Апостола від 70-ти Кіндрата - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Святий апостол від 70-ти Кіндрат проповідував Слово Боже в Афінах й Магнезії (східний півострів Фессалії) і був єпископом Афінським. Багатьох язичників він звернув до істинної віри в Христа.

Проповідь апостола викликала ненависть закоренілих язичників. Одного разу розлючений натовп напав на нього і побив камінням. Але, під захистом Божим, апостол Кіндрат залишився живий.

Муки апостола Кіндрата

Тоді його ув’язнили та довго мучили голодом. Після довгих мук апостол помер і був похований в Магнезії. Біля тіла святого багато хворих отримували зцілення.

Апостол Кіндрат написав в 126 році апологію на захист християнства. Представлена ​ імператору Адріану (117-138), вона так подіяла на гонителя християн, що він видав указ, яким зобов’язав нікого не засуджувати без доказів. Ця апологія була відома в IV столітті історику Євсевію. До нас дійшла тільки частина, процитована ним: «Справи Спасителя нашого завжди були очевидні, тому що були істинні. Зцілені Ним і відроджені з мертвих були видимі не тільки коли зцілилися і воскресли, а й завжди. Вони жили не тільки, коли Спаситель був на землі, але досить довго залишалися в живих і коли Він відійшов. Деякі ж дожили і до нашого часу».

У народі цей день присвячували роботі в клунях (будівлі, де мололи зерно). 4 жовтня молотники збиралися біля сараїв, співали і спілкувались. Роботи починалися опівночі з розведення багаття, жар від якого потім підсушував снопи. Обов’язковими стравами 4 жовтня для селян були вівсяна каша і пироги.

Народні прикмети:
Якщо погода цього дня сонячна і тепла , але вітер дме з північного сходу або півночі – зима буде холодною.
Яка погода на Кіндрата – такою вона буде ще чотири тижні.
Різке похолодання – до скорої зими.
Багато горіхів, але немає грибів – зима буде сніжною і суворою.
Вдень холодно, а вночі тепліше – скоро буде негода.

Повернутись