Всеукраїнська благодійна акція – презентація календаря на 2015 рік "Києво-Межигірський Спасо-Преображенський монастир у поштівках і фото кінця ХІХ - початку ХХ ст." - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

23 грудня о 14 годині у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (корпус 25) відбудеться презентація календаря на 2015 р. «Києво-Межигірський Спасо-Преображенський Монастир у поштівках і фото кінця ХІХ — початку ХХ ст.»

Організатори заходу – Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з друкарнею «Арт-Прес». Дизайнером проєкту став Юрій Малієнко, провідний дизайнер ДНІМ ім. Яворницького. На презентації запрошено представників Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, іноземних посольств в Україні, а також чимало громадських діячів, діячів культури та мистецтва.

Сьогодні Межигір’я асоціюється з урядовими дачами, серед яких маєток колишнього президента України. І мало хто згадує про Межигірський Спасо-Преображенський монастир — особливу Київську обитель, яка конкурувала за славою і духовним значенням з Києво-Печерською Лаврою, Софійським, Михайлівським Золотоверхим, Пустинно-Микільським та Братським монастирями.

Фрагмент календаря «Києво-Межигірський Спасо-Преображенський Монастир у поштівках і фото кінця ХІХ — початку ХХ ст.»

У Києво-Межигірського монастиря сумна історія. Не збереглося жодної його споруди. За часів Катерини ІІ після великої пожежі та згідно з наказом про секуляризацію церковних земель монастир був скасований. Остаточно монастир був закритий у 1920-х роках. У 1935 році монастирські будівлі було знищено, а на їх місці збудували державні дачі.

Всеукраїнська благодійна акція – презентація календаря на 2015 р. «Києво-Межигірський Спасо-Преображенський Монастир у поштівках і фото кінця ХІХ — початку ХХ ст.» організована, щоб привернути увагу до втраченого історико-культурного скарбу України і надати підтримку ідеї відновлення у Межигір’ї монастиря. Знищені споруди можливо реконструювати на основі планів і фотозображень. В Межигір’ї цілком можна створити історико-культурний заповідник, з усіма пам’ятками археології, залишками печер, Дзвінковою криницею та відновленими монастирськими будівлями.

Під час акції заплановано багато активностей. Усі отримані кошти підуть на реалізацію благодійних проєктів, спрямованих на підтримку і розвиток програми відродження духовно-культурної національної спадщини України.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до події!

Вхід для представників ЗМІ — вільний, з обов’язковою попередньою реєстрацією. Просимо надсилати заявки із зазначенням Ваших даних (ПІБ, контактний номер телефону та ЗМІ, яке Ви представляєте) до 22.12.2014 на електронну адресу dmitrdnipro@gmail.com  з позначкою «ПРЕСА».

Повернутись