У Лаврі відзначили День Хрещення Русі - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

28 липня сотні священнослужителів та біля трьохсот тисяч мирян з усієї країни зібралися у Києво-Печерській лаврі, щоб відзначити 1031 річницю від дня Хрещення Русі. В цей день також вшановується пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира.

Божественну Літургію на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ, а також вельмишановні спеціальні гості — представники Сербської Православної Церкви та Православної Церкви Чеських Земель і Словаччини.

Хресна хода у день 1031 річниці Хрещення Київської Русі князем Володимиром

Цей день ознаменувався унікальною подією. За рішенням синоду Української православної церкви, було канонізовано троє нових святих. Після Літургії було проведено Чин прославлення в лику святих угодників ректорів Київської духовної академії святителя Василія (Богдашевського), сповідника, святителя Сильвестра (Малеванського) і професора КДА священномученика Олександра Глаголєва.

Під час богослужіння молилися за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Блаженніший Владика закликав будувати життя на священних законах Євангелія та творити добро, щоб бути гідними нащадками святого князя Володимира не тільки по плоті, але і по духу.

Після закінчення Літургії Митрополит подякував усім присутнім за молитви, привітав іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворних Христових Таїн і призвав на багатотисячну паству Боже благословення.

По обіді святкування було завершено, а синод УПЦ, вже без камер та глядачів, зібрався, щоб обговорити поточні проблеми церковного життя.

Повернутись