Книги про Києво-Печерську Лавру / збірка №1 - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Батюшки святы. Духовники и старцы Киево-Печерской Лавры

Книга Батюшки святы. Духовники и старцы Киево-Печерской Лавры
Книга Батюшки святы. Духовники и старцы Киево-Печерской Лавры
Видавництво Горлица, 2018 р. 

Огляд книги

Протягом тисячі років безліч духовних старців знаходили притулок в Києво-Печерській Лаврі, а також допомагали рятувати народ. Незвичайні історії їхнього життя — це живий літопис обителі в особах і подіях. У книзі зібрані життєписи відомих духівників і подвижників монастиря XIX — XXI століть. Вони являють собою безцінне джерело духовної мудрості, з якого можна почерпнути велику користь. Подібна робота зроблена вперше з часу останнього видання «Патерика Печерського». Нині голос духоносних батьків Києво-Печерської Лаври звучить зі сторінок цієї книги.

Духівни́к, спові́дник — у православній церкві священик як вершитель таїнства каяття, священик, у якого хто-небудь постійно сповідається.

Воспоминание о Киево — Печерской Лавре (1918-1943 гг.)

Книга Воспоминание о Киево - Печерской Лавре
Книга Воспоминание о Киево — Печерской Лавре (1918-1943 гг.)
Видавництво Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, 2016 р.

Огляд книги

Спогади про Києво-Печерську Лавру (1918-1943 рр.). Книга І. М. Нікодімова про історію Києво — Печерської Лаври 20 — 40-х років. До недавнього часу період 20 — 40-х років був практично «закритий» не тільки для широкої публіки, а й для істориків. Знаменно, що книга, з відомих обставин, ніколи не публікувалася на батьківщині, вперше побачила світ саме в Лаврі. З неї читач дізнається про минуле найвідомішого монастиря, життя його братії, господарський уклад, про його розквіт і знищення при безбожній владі. Автор жив у ці роки на території Лаври та як її юрисконсульт був безпосереднім свідком багатьох подій того часу.

Іван Миколайович Нікодімов (справжнє прізвище Шумилин; 1895-1977) — російський вчений, юрист і історик. Закінчив юридичний факультет Варшавського університету, доктор права, професор цивільного права. Автор багатьох наукових робіт, співпрацював з Інститутом з вивчення СРСР. Юрисконсульт Києво-Печерської лаври (1919-1923), згодом професор цивільного права; в еміграції співробітник Інституту з вивчення СРСР [Союз Радянських Соціалістичних Республік] в Мюнхені.

Повернутись