Благодійна мистецька акція «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини» - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Благодійна мистецька акція «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини»

В рамках благодійних концепцій “Культурно-духовне відродження та моралізація суспільства” та “Посилення міжнародних культурних зв`язків та розвиток культурного розмаїття”.

Відкриття акції: 2 червня о 17 годині у Центрі української культури та мистецтв, вул.Хорива, 19В.   

http://dolesko.com/spip.php?article935

Акція триватиме з 2 червня  до 4 липня 2015 року.                                                                                                                                     

Організатори: БФ «Автентика Гуцульщини», Центр Української Культури та Мистецтва, ГО «Міжнародний центр розвитку культурного розмаїття», управління культури національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, Косівська районна державна адміністрація Івано-Франківської області, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського.

Україна має багатющу й різноманітну нематеріальну спадщину, яка, на жаль, майже не представлена за кордоном та навіть мало відома у себе на батьківщині.

Метою Акції є демонстрація одного з яскравих елементів нематеріальної культурної спадщини України – живої традиції Косівської мальованої кераміки (м. Косів, Івано-Франківська область) – елемент України, що пропонується включити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, ЮНЕСКО.

Основою акції стане виставка найкращих зразків косівської кераміки – роботи майстрів Косівщини та колекції музеїв, зокрема Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, музею Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, а також творчі роботи студентів та викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

У виставці візьмуть участь такі знані майстри-носії керамічної спадщини Косівщини, як Шкром’юк У., Ділета-Козак І., Бейсюк О., Сусак М., Бурмич Б., Джуранюк В., Якібчук Л., Якібчук Р., Слава-Тулаінова А., Балагурак (Урбанська) Х., Чорний О., Чорний М., Гринюк М. та ін.                                  

За своїм форматом акція поділятиметься на декілька напрямів.                                                                          

Для тих, хто хоче відкрити для себе секрети створення косівської кераміки, буде діяти Творчий простір «Гуцульська майстерня» і Творча майстерня для дітей «Школа карпатських майстрів»  – захоплюючі майстер-класи для всіх бажаючих від майстрів-керамістів – носіїв спадщини (розпис на керамічному виробі, ритування на керамічному виробі, гончарування (2 чол за 30 хв), виготовлення свищиків ОДНОЧАСНО)

• 02 червня, 10:30 – 11:00 (для дорослих);

• 02 червня, 11:10 – 11:40 (для дітей);

• 02 червня, 11:50 – 12:20 (для дорослих);

• 02 червня, 12:30 – 13:00 (для дітей);

• 02 червня, 14:00 – 14:30 (для дорослих);

• 02 червня, 14:40 – 15:10 (для дітей);

• 02 червня, 15:20 – 15:50 (для дорослих);

• 02 червня, 16:00 – 16:30 (для дітей);

• 03 червня, 10:00 – 10:30 (для дітей);

• 03 червня, 10:30 – 11:00 (для дорослих);

• 03 червня, 11:10 – 11:40 (для дітей);

• 03 червня, 11:50 – 12:20 (для дорослих).

Вартість участі в майстер-класі – 50 грн/чол. Участь дітей в майстер-класах – безкоштовна. Запис на майстер-класи є обов’язковим, за тел. (044) 425-12-64. Матеріали для майстер-класів надаються організаторами. По завершенню майстер-класу виріб можна буде забрати з собою.

• Алея майстрів – ярмарок керамічних виробів майстрів Косівщини та презентація мистецьких благодійних листівок з метою збору коштів на реалізацію соціальних проектів Фонду «Києво-Печерська Лавра»;

• Виставка «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини»;

• «Територія просвітництва»: безкоштовна лекція 02 червня о 15:00 від знаної майстрині косівської кераміки  Марії Гринюк «Керамічна традиція Косівщини. Запис на лекцію є обов’язковим, за № тел. (044) 425-12-64.

• Фотовиставка «Обличчя Гуцульщини»;

• Круглий стіл «Питання збереження і відродження історико-культурної спадщини України на прикладі елементу «Традиції косівської мальованої кераміки», 25 червня о 15:00. Запис для участі в круглому столі є обов’язковим, за № тел. (044) 425-12-64;

Куратор Акції – Світлана Пахлова, директор з питань розвитку, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України.

Щиро запрошуємо!

Повернутись