Міжнародна мистецька благодійна акція «Живі традиції України» у м.Афіни, Греція - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

1 лютого — 15 березня 2015 року у м. Афіни, Греція відбудеться міжнародна мистецька благодійна акція «Живі традиції України». Офіційне відкриття: 5 лютого 2015 року.

Місце проведення: м. Афіни, Греція, Виставковий центр Посольства України в Грецькій Республіці.

В рамках програм «Культурно-духовне відродження та моралізація суспільства» та «Посилення міжнародних культурних зв’язків та розвиток культурного розмаїття» 1 лютого -15 березня 2015 року проводится Міжнародна благодійна мистецька акція «Живі традиції України».

Організатори Акції: Посольство України в Грецькій Республіці, Петриківська районна рада, Петриківська районна державна адміністрація.

Мистецька акція покликана популяризувати нематеріальну культурну спадщину України та заохотити до міжкультурного діалогу і творчих проявів.

Україна має багатющу й різноманітну нематеріальну спадщину, яка нажаль майже не представлена за кордоном та не відома у світі.

Метою Акції є демонстрація двох яскравих елементів нематеріальної культурно спадщини України – живих традицій – традицію петриківського розпису (смт. Петриківка Дніпропетровської області), перший елемент України включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, та косівську традицію мальованого гончарства (м. Косів, Івано-Франківська область).

Ці два елементи можуть сьогодні по праву вважатись «культурними брендами» України і здатні стати об’єднуючим культурним простором для суспільства

За своїм форматом Акція поділятиметься на такі простори:

· Творчий простір – проведення майстер-класів від майстрів петриківського розпису та гончарів Косівщини.

· Алея майстрів – демонстрація виробів майстрів петриківського розпису та косівського мальовано гончарства.

· Виставка «Колір традицій» – колекція Музею Федора Панка (смт. Петриківка Дніпропетровської області) та роботи майстрів-керамістів м. Косів.

· Територія просвітництва – організація лекцій від майстрів петриківського розпису про традиції і символи Петриківки, а також від родини гончарів про керамічну традицію Косівщини.

Міжнародна благодійна мистецька акція «Живі традиції України» покликана привернути увагу до нематеріальної культурної спадщини України, сприяти поширенню знань про неї, надати підтримку майстрам – носіям традицій.

Під час події буде відбуватись ряд благодійних активностей (розповсюдження благодійних поштівок, тихий благодійний аукціон). Усі отримані таким шляхом кошти будуть використані на реалізацію благодійних проєктів, спрямованих на підтримку і розвиток програм «Культурно-духовне відродження та моралізація суспільства» та «Посилення міжнародних культурних зв’язків та розвиток культурного розмаїття»

Повернутись