Участь у круглому столі, присвяченому презентації програми відновного правосуддя «Примирення» - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

9 жовтня 2014 року відбувся круглий стіл, присвячений презентації програми відновного правосуддя «Примирення».

Захід відбувся в залі засідань (корп. 8) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

«Примирення» — проєкт відновного правосуддя, як засіб духовної та психологічної реабілітації для усіх сторін конфлікту:

• Підлітків, які скоїли злочин та відбувають покарання
• Родини підлітків, які відбувають покарання
• Жертви злочину.

Організатори заходу: Синодальний відділ УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, ГО «Союз «Золотий Вік України»

Мета заходу:

• Привернення уваги суспільства до проблем боротьби зі злочинністю та рецидивною злочинністю.

• Широке інформування учасників заходу щодо інноваційних міжнародних методів ресоціалізації та соціальної адаптації засуджених, впровадженням яких займається Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та «Союз «Золотий вік України»» при підтримці Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи.

• Презентація Концепції програми культурного виховання та дослідження її впливу на засуджених осіб та осіб, узятих під варту.

• Презентація проєкту відновного правосуддя «Примирення», що буде вперше в Україні реалізований 13 – 19 жовтня 2014 року на базі Курязької виховної колонії ім. Макаренка в Харківській області.

У круглому столі взяли участь представники державних організацій: Державної пенітенціарної служби України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти та науки, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Київської міської державної адміністрації, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, а також численних громадських та благодійних організацій.

Вів засідання Круглого столу генеральний директор Національного Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина.

Під час засідання з доповідями виступили: заступник начальника Управліннясоціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Державної пенітенціарної служби України Віталій Хведчук, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу музейних програм і проєктів Заповідника Ганна Столова, начальник науково-дослідного відділу музейних програм і проєктів Заповідника Олег Топилко, Президент ГО «Союз «Золотий вік України» Яна Баранова, голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, протоієрей Віктор Яценко.

Увазі учасників Круглого столу була презентована «Концепція програми культурного виховання та дослідження її впливу на засуджених осіб та осіб, узятих під варту».

Після виступів відбулося жваве обговорення представленої Концепції.

По закінченню круглого столу відбулася акція «ЗАПАЛИ СВІЧКУ МИРУ!».

Перед початком акції, яка проходила в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, учасники Круглого столу прочитали молитву «Отче наш!» та запалили «СВІЧКУ МИРУ».

Враховуючи велике соціальне значення проекту «Примирення», ми долучилися до активу НКПІКЗ та ГО «Союз «Золотий Вік України» та сприяли підготовці даного круглого столу та інших запланованих заходів у рамках проєкту.

На основі інформації з сайту Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника: www.kplavra.kiev.ua

Повернутись