Посилення міжнародних культурних зв`язків та розвиток культурного розмаїття - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Посилення міжнародних культурних зв`язків та розвиток культурного розмаїття

Культура і традиції нашої землі, історія українського народу насичені як славетними, так і сумними подіями, які не просто потребують тверезого аналізу й осмислення, а повинні й можуть стати фундаментом для пошуку національної ідеї.

Трипільська культура й Скіфський період, Давньогрецькі поселення й Київська Русь, Річ Посполита й Гетьманська Україна, Російська, Османська й Австро-Угорська імперії, УНР, СРСР й незалежна Україна, поза сумнівом, залишили свій відбиток на формуванні нашого етносу.

Як результат, Україна – держава з великим культурним спадком й має колосальний туристичний потенціал: на державному заліку знаходяться 152 тис. пам’яток  культурно-історичної спадщини, з яких 56 тис. — пам’ятники історії, 7 тис. — пам’ятники монументального мистецтва, близько 15 тис. — пам’ятники містобудівництва й архітектури, 5 тис. – музейні заклади.

Тож можливо не варто слухати політиків й шукати у мультикультурності й багатій історії предмет для протиріч!? Чому б не сприймати це розмаїття як велике надбання нашої землі!?  

Показовим є приклад Києво-Печерська лаври: змінювались держави й правителі, але практично всі з них залишали свій слід в історії Святині на берегах Дніпра.   

Майбутнє нашої країни ми вбачаємо в розвитку культурного розмаїття  шляхом посилення гуманітарних, культурних й економічних зв’язків між дружніми народами, а відтак – у пошуку основ, що об’єднують нас.