Фільм "Таємниці Києво-Печерської Лаври", частина І - Києво-Печерська Лавра Світова спадщина ЮНЕСКО

Фільм «Таємниці Києво-Печерської Лаври» — це історія легендарної святої споруди, яку щорічно відвідують тисячі прочан. Чому люди прагнуть вирушити в далеку подорож? Чому це святе місце так приваблює? Це дуже просто пояснити, адже Лавра повна мощей святих, до яких і прагнуть люди. Там вони просять Господа про зцілення, торкаючись до священних могил …

Але це величне місце таїть в собі й безліч дивовижних таємниць, які неможливо розкрити навіть за ціле життя. Проте з багатьма з них у вас є можливість ознайомитися, якщо ви подивитесь фільм «Таємниці Києво-Печерської Лаври». Ця документальна стрічка складається з добірок унікальних матеріалів про головний храм України. Ви дізнаєтесь про найцікавіші секрети, приховані всередині величезного старовинного комплексу.

Варто зазначити, що історія легендарної святині розповідається дуже простою, зрозумілою кожному мовою, тому дуже широкій глядацькій аудиторії буде цікавим кінофільм «Таємниці Києво-Печерської Лаври».

Лавра була споруджена дуже давно. З тої пори пройшло вже десять століть. Навіть сам Ярослав Мудрий відвідував ці святі місця. І тому велика кількість вірян щороку відвідує святиню, яка є цілим комплексом. До нього входить церква, храми і дзвіниці, печери, в яких знаходяться святі мощі, собор, галереї та башти, колодязі, семінарії, каплиці та пам’ятники. Тому Лавру відносять до храмів, проте більшим, ніж монастир, адже її масштаби та духовні аспекти набагато перевершують монастирі.

Кінострічка має культові фрази й рядки зі Священного писання, які мають на меті навчити людей не міряти світ не фізичними законами, а церковними постулатами, які об’єднують в собі всі життєві аспекти. Якщо богослужіння при Святому Престолі хоч на мить перерветься, світ розвалиться на частини.

Історія та цікаві, а часом і дивовижні факти Києво-Печерської Лаври у фільмі розкриті дуже докладно. Це викликає ще більше бажання подивитися цю документальну духовну стрічку до кінця.

Відгуки

«Дуже складно в одному фільмі охопити весь обсяг тієї інформації, яку містить в собі найсакральніше місце України — Києво-Печерська Лавра. Але авторам вдалося виділити основні моменти історії становлення нашої держави, заснованої на міцній вірі. Ми бачимо, скільки чудес приховує в собі головний духовний центр нашої держави.»

«У документальному фільмі «Таємниці Києво-Печерської Лаври» дуже зрозуміло розповідається про духовні скарби стародавнього монастиря. Фільм пізнавальний і буде корисний як тим, хто вперше знайомиться з історією України, так і тим, хто просто хоче дізнатися більше про найсвятіші місця рідної землі. Навіть люди, які добре знайомі з давнім Києвом, зможуть дізнатися дуже цікаві історичні факти.»

«Цей документальний фільм пробуджує найкращі людські якості. Він дає можливість доторкнутися до таємниць найбільшої святині України. Фільм насичений високою духовністю і дозволяє відчути красу і велич православної віри.»

Рік випуску: 2000
Країна: Україна
Тривалість: 38 хвилин
Жанр: Документальний, історичний

Повернутись